Podcenit byste rozhodně neměli povinná i doporučená očkování, ani očkování na dovolenou

Cestování mimo hranice tuzemska s sebou přináší řadu nezapomenutelných zážiků, barevných fotek, pracovní zkušenosti a například i nová přátelství. Málokdo si touží přivézt z cest nepříjemnou, či neléčitelnou nemoc. Zejména exotické kraje jsou pro cestovatele z našeho klimatu nebezpečné kvůli bakteriím a virům, jež u nás nenajdeme. Právě kvůli tomu jsou například ve středozápadní Africe některá očkování nikoliv doporučená, nýbrž povinná. Před dovolenou je velmi vhodné zavítat na konzultaci, kterou vám poskytne očkovací centrum Praha, či kupříkladu očkovací centra v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Specializovaná pracoviště jsou zaměřena jak na očkování povinná, tak na očkování do ciziny nebo očkování pouze doporučená. Očkovací plán před cestou do zahraničí, kde jsou některá očkování povinná, je nutností navrhnout již pár měsíců před začátkem cestování. Poradna cestovní medicíny je schopna klientům zajistit nikoliv pouze očkování do ciziny, ale poskytne také medikamenty, vybaví lékarničku na cesty, předepíše antibiotika, antimalarika, léky proti průjmu. Poradna rovněž vystavuje mezinárodní očkovací průkazy. Poradna také prodává extrémní repelenty, a dávají se také obecně platná doporučení na cesty do exotických krajin.

Očkovací centrum není pouze šikovným pomocníkem před samotnou cestou za hranice, dlouhým pobytem v cizině, ale také důležitým zařízením pro očkování před závažnými chorobami. Zákazníkům se aplikují očkování proti klíčové encefalitidě, černému kašli, dětské obrně, meningokoku, pásovému oparu, pneumokoku, planým neštovicím, tetanu, rakovině děložního čípku, záškrtu či vzteklině. Velmi nepříjemná je také žloutenka, očkuje se proti žloutence typu A a typu B. Očkovací centrum se ale specializuje také na kompletní vyšetření imunity.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Podcenit byste rozhodně neměli povinná i doporučená očkování, ani očkování na dovolenou
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR