Kam na speciality české kuchyně? Do Pivovaru Chýně u Prahy

Pro turisty, milovníky cykloturistiky i rodinky s dětmi Pivovar Chýně chystá vaří výtečná polední menu a klasické speciality české kuchyně. V pivovaru se dříve pěstoval dobytek, byl součástí klášterních hospodářských objektů. Nyní se v Pivovarském dvoře Chýně nalézá zmodernizovaná restaurace s dětským koutkem Praha, odpočinkové místo s klasickou pivnicí a rychlým občerstvením.

Pivovarský dvůr má optimální polohu na stezce pro cyklisty, výletníci si na letní zahrádce objedávají výtečné domácí bramboráky, výtečné daňčí klobásy, steaky, čerstvé domácí limonády pro nejmenší děti a piva různých druhů pro žíznivé dospělé. Populární restaurace s dětským koutkem Praha byla vystavěna zvlášť pro rodiny s malými ratolestmi, jež se můžou v dětském koutku těšit na všelijaké humorné akce, navštíví je babička z pohádky, tvoří se hravé malování na obličej, je postavěn skákací hrad, připravují se soutěžní odpoledne nebo bublinkové diskotéky. V pivovaru se dělají také narozeninové oslavy pro děti a různé slavnosti doplněné o lahodné občerstvení. Nedaleké ruzyňské letiště je optimální možností pro všechny turisty, již v restauraci pivovaru můžou čekat na letadlo.

Lahodné polední menu a speciality české kuchyně jsou proloženy lahůdkami, jako jsou kupříkladu grilovaná masa, rovněž také koleno pečené na pivu, lahůdkový pivovarský guláš, lahůdková pečená žebra, specialita – tatarák z pravé svíčkové, steaky připravované z různých typů masa, staročeské hody, vaří se králičí špíz, kachní speciality anebo husí speciality, skvělá hovězí svíčková, svíčková z telecího masa nebo také svíčková na smetaně. Nabízené polední menu obsahuje polévku a hlavní pokrm za krásných pětaosmdesát korun. Piva z menu jsou kvasnicová, kvašená spodem anebo nefiltrovaná svrchně. Pivo je vařeno tradičně počesku s využitím klasických technologií, což je využití sladu, vody i chmele. A proto český světlý ležák je tradiční světlé, kvasnicové pivo z národních produktů, kořeněné chmelem z Žatce.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Kam na speciality české kuchyně? Do Pivovaru Chýně u Prahy
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR