Prevencí před požárem můžou být včasné revize elektro, rovněž také revize elektrospotřebičů anebo revize hromosvodů

Časné revize elektro odkryjí možné závady elektrospotřebičů a hromosvodů o dost dřív, než dojde k tragédii s dopadem na poškození zdraví, se ztrátou života a s majetkovými škodami. Pravidelné revize elektro majitelům pozemků a nemovitostí ukážou skutečný stav elektroinstalací, spotřebičů, hromosvodů a odhalí případné závady. Vzplanutím zamezí revize hromosvodů, které dělíme na revize hromosvodů výchozí, revize hromosvodů periodické a revize hromosvodů mimořádné.

Společnost Revize elektro Praha je soustředěna na revize elektro bez omezení napětí, rovněž na revize elektro nářadí a revize elektrospotřebičů, specializuje se na revize elektroinstalace a elektrorozvodů do 1000 V, povinné revize hromosvodů, jakožto také revize elektro zařízení VN a VNN. Společnost je skutečným specialistou i v oboru montování a renovace elektro zařízení bez omezení napětí, provádí kontroly funkčnosti elektro zařízení bez omezení napětí „B“ příkaz. Nově je firma soustředěna i na revize, servis či prodej elektroskútrů a populárních elektrokol.

Měřené spotřebiče se během revize elektrospotřebičů označí poznávacími čísly, všechny spotřebiče budou bedlivě proměřeny a zjištěné údaje budou zaneseny do dopředu vytvořených revizních karet pro každý elektrospotřebič. V průběhu vykonané revize elektrospotřebičů se testují správné činnosti elektrospotřebičů. Ve finále se vystaví konečné ustanovení o situaci kontrolovaných elektrospotřebičů.

Veškeré uvedené revize elektro a revize hromosvodů jsou nutné dle vyhlášky a zákonů č. 262/2006 Sb. a č. 309/2006 Sb. Při zásahu proudem a náhodném vzplanutí se pojišťovny mnohdy zdráhají vyplácet plnění, nebo jej významně zkrátí za takové situace, že vlastník pracoviště či nemovitosti nesplnil zákonný požadavek platné revize elektro a revize hromosvodů. Při zjištění inspekčního útvaru, že vlastníkovi scházejí potřebné revize elektro, se dávají pokuty až do dvou milionů korun českých. Zároveň při certifikaci a auditu na ISO je revize elektro základním požadavkem.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Prevencí před požárem můžou být včasné revize elektro, rovněž také revize elektrospotřebičů anebo revize hromosvodů
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR