Baby friendly aneb kde jsou děti vítány!

S označením baby friendly se v dnešní době setkáme často ve spojení s nemocnicí, restaurací nebo hotelem. Značí místo, kde nejsou děti na obtíž, naopak, prostředí a podmínky jsou maximálně přizpůsobeny potřebám malých i větších dětí.

Pokud se vám při vyslovení pojmu dovolená s dětmi spíš než radostné vzpomínky zježí vlasy hrůzou na hlavě, vězte, že nejste jediní. Hotely, penziony, apartmány, jejichž majitelé, umístění nebo služby jsou spíše proti pobytu malých dětí je spousta. Naštěstí už jsou ale i takové penziony, kde jsou děti vítány.

„Správný baby friendly penzion nebo hotel by měl v základu nabízet alespoň zapůjčení dětských židliček a postýlek, a umožnit dětem zábavu, ať již formou dětského koutku nebo malé herničky,“ vyjmenovává Kateřina Stryková, provozovatelka penzion pro rodiny s dětmi Baurů Dvůr.

Pro rodiče je pak velkou úlevou, pokud penzion nabízí možnost ohřevu jídla, uskladnění potravin v ledničce nebo přístupný přebalovací pult. Děti nadšeně ocení jakoukoliv zábavu, venku nebo uvnitř. Oblíbené jsou trampolíny, pískoviště, dětské stolní hry a pro nepřízeň počasí třeba DVD s pohádkami.

Dovolená s dětmipenzionu přizpůsobeném požadavkům rodin s dětmi bude mnohem pohodlnější, ideálně, pokud se penzion nebo hotel nachází mimo hlavní silnici nebo má alespoň uzavřený dvůr nebo hřiště.

Rodiče dětí jsou stále náročnější i na kvalitu stravování. Penzion pro děti by měl respektovat zásady přípravy dětských pokrmů, nabízet dětská menu, přiměřeně solit a kořenit jídla.

„Co ovšem od našich stálých hostů slýcháme nejčastěji jako důvod vrátit se na stejné místo i několikrát za rok, je přátelský a ochotný přístup a celkově domácí atmosféra.“ Podle Strykové je zásadní, aby rodiče cítily, že děti jsou v penzionu vítány.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Baby friendly aneb kde jsou děti vítány!
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Brooker

Reklama, Marketing, Mediální zastoupení, Zprostředkování obchodu a služeb, SEO optimalizace, Tvorba www stránek, Tvorba PR článků a obsahu pro webové stránky...